Działalność CIS Krosno

Konferencja „12 kroków do wolności” z p. Rafałem Porzezińskim

Marzec 1, 2019

W dniu 25.02.2019 r. mieliśmy przyjemność być głównym organizatorem ciekawego wydarzenia – konferencji warsztatowej pt. „12 kroków do wolności”, którą poprowadził znany nam z radia i telewizji dziennikarz i trener terapii uzależnień, p. Rafał Porzeziński.

P. Rafał Porzeziński od 1992 r. pracuje w licznych polskich rozgłośniach radiowych, a w latach 2016-2018 był dyrektorem i redaktorem naczelnym Pierwszego Programu Polskiego Radia; autor wielu cykli radiowych, wydawca programów publicystycznych oraz producent programów „Postacie”, „Ocaleni”, „Koniec Końców”. Od stycznia 2014 r. na antenie Telewizji Republika prowadził program pt. „12-ty Krok”, poświęcony walce z uzależnieniami, natomiast od marca 2018 roku na antenie TVP1 prowadzi społeczny talk-show pt. „Ocaleni„, poświęcony m.in. walce z uzależnieniami, a także zajęcia „Psychoprofilaktyka uzależnień” na kierunku Nauki o Rodzinie Uniwersytetu Kard. S. Wyszyńskiego w Warszawie. Jednocześnie jest trenerem terapii uzależnień, należy do wspólnot 12-krokowych i prowadzi warsztaty rozwoju duchowego.

Konferencja odbyła się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, a zorganizowały ją wspólnie cztery jednostki: nasze Centrum Integracji Społecznej w Krośnie, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iwoniczu – Zdroju. Dzięki wspaniałemu zbiegowi okoliczności, i niesamowitemu zaangażowaniu p. Rafała Porzezińskiego w akcję zbierania środków na operację nóżki małego mieszkańca Krościenka Wyżnego, Olusia (tu możemy wesprzeć akcję -> link), możliwy stał się jego przyjazd na nasze piękne Podkarpacie i przekazanie choć kawałka cennej, praktycznej wiedzy pracownikom ośrodków pomocy społecznej, centrów i klubów integracji społecznej, Oddziału Terapii Odwykowej krośnieńskiego szpitala i wielu innym, zainteresowanym tematem pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

W konferencji wzięło udział blisko 100 osób, które miały okazję przekonać się, z jaką pasją p. Rafał opowiada o historii ruchu AA na świecie i w Polsce, o podstawowym prawie i potrzebie każdego człowieka, jakim jest prawo do miłości i do bycia kochanym, o tym, czym kieruje się osoba uzależniona i jak nie powinna funkcjonować osoba współuzależniona, oraz o podwalinach i założeniach terapii 12 kroków, jako podstawy wychodzenia z najrozmaitszych uzależnień. Dla chętnych, aby zobaczyć i posłuchać choć fragmentu wypowiedzi p. Rafała Porzezińskiego, przygotowaliśmy krótki skrót z konferencji.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie pierwszym z całego cyklu wspólnie organizowanych szkoleń, konferencji, spotkań i warsztatów z praktykami, którzy mogą przekazać nam cenne wskazówki, jak lepiej wspierać naszych beneficjentów! Rafał Porzeziński w Krośnie
Rafał Porzeziński w Krośnie
Rafał Porzeziński w Krośnie
Rafał Porzeziński w Krośnie

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply