Klub mieści się na II piętrze budynku przy ul. A. Mickiewicza 31 (nad apteką „Słoneczna” i firmą kurierską – wejście od strony dziedzińca), rozpoczął swoją działalność z dniem 30 maja 2016 r. i powstał z myślą o osobach, które chciałyby spędzać aktywnie czas, poznawać nowych ludzi, dowiedzieć się nowych rzeczy i rozwijać swoje zainteresowania.

Celem działania Klubu jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów. Dewizą Klubu jest cytat:

Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić” (Mark Twain)

i adekwatnie do niego zaplanowane zostały zajęcia z wykorzystaniem wyposażenia i możliwości Klubu, o tematyce:

    • UCZĘ SIĘ (kurs komputerowy – podstawy użytkowania komputera, pisanie dokumentów, korzystanie z Internetu, bezpieczeństwo w sieci) – kursy organizowane są stosownie do możliwości, czyli np. w ramach projektów unijnych lub w przypadku pozyskania grupy 10 osób zainteresowanych pełnym cyklem szkoleniowym – min. 30 godzin lekcyjnych.
    • ROZWIJAM WYOBRAŹNIĘ (zajęcia rękodzielnicze – przedmioty użytkowe, ozdobne, ozdoby świąteczne itp.) – zajęcia realizowane okresowo, w zależności od zainteresowania i zebrania się grupy chętnych osób. Możliwe w godzinach popołudniowych.
    • ĆWICZĘ (zajęcia promujące aktywność fizyczną – gimnastyka/fitness) – fitness dla seniorów odbywa się trzy razy w tygodniu w trzech grupach ćwiczeniowych (poniedziałek, środa, piątek w godzinach: 8:30, 10:00 i 11:15).
    • SPOTYKAM SIĘ (spotkania grupowe z ciekawymi osobami, na interesujące tematy, zajęcia w zakresie integracji międzypokoleniowej, spotkania okolicznościowe, obchody świąt)
    • ROZMAWIAM (kółko filmowe, kółko literackie i inne kółka tematyczne w zależności od zainteresowań) – w przypadku zebrania się grupy chętnych osób możliwość zorganizowania zajęć cyklicznych w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych.

Zajęcia w „Ogrodzie Inspiracji” odbywają się w godzinach 7:30 – 13:30 w dniach roboczych od poniedziałku do piątku, a wybrane zajęcia cykliczne lub okolicznościowe spotkania także w godzinach popołudniowych.

Za korzystanie z zajęć w Klubie ponoszona jest odpłatność w wysokości 3,00 zł za godzinę zajęć.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Kontakt:
Centrum Integracji Społecznej w Krośnie
ul. Mickiewicza 31
tel. 13 47 439 04/12
instruktor zawodu warsztatu animacji kulturalnej – Sylwia Kubal – 601 395 207

Skip to content