Centrum Integracji Społecznej w Krośnie w ramach swojej działalności prowadzi Dzienny Klub seniora „CAFFE 60+”. Klub mieści się w Krośnie w budynku Dzielnicowego Domu Ludowego przy ul. Ks. Stanisława Decowskiego 46  i rozpoczął swoją działalność 15 stycznia 2016 r.

dzienny klub seniora w krośnie opieka nad seniorami w krośnie

Bezpieczny i pełen ciepła Klub jest miejscem dostosowanym do potrzeb osób starszych oraz nie w pełni sprawnych, zwłaszcza dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera oraz innymi rodzajami demencji.

Idea powstania

Klub „CAFFE 60+” powstał z myślą o ludziach starszych, którzy potrzebują pomocy w życiu codziennym, mają dość samotności i pragną kontaktu z innymi ludźmi, ale także o osobach chorych, potrzebujących dostosowanego do ich potrzeb wsparcia mającego na celu opóźnienie postępu demencji.

Naszym głównym celem jest zapewnienie miejsca do bezpiecznego i godnego spędzania wolnego czasu, rozwoju aktywności fizycznej i intelektualnej dostosowanego do potrzeb i możliwości osób starszych poprzez zapewnienie uczestnikom udziału w różnych formach zajęć i warsztatów, motywowanie do reaktywowania własnych zainteresowań i pasji.

Dzienny Klub Seniora „CAFFE 60+” to przyjazne miejsce stworzone specjalnie dla seniorów pragnących spędzić czas w godnych i komfortowych warunkach z zapewnieniem profesjonalnej opieki opiekuńczej i terapeutycznej.

Klub jest otwarty w godzinach od 07:00 – 16:00.

Jeżeli zależy Państwu na starannej i profesjonalnej opiece nad najbliższą osobą, nie chcą Państwo starszego rodzica zostawiać samego w domu albo nie mają Państwo odpowiednich umiejętności do zajmowania się osoba starszą, zwłaszcza osobą chorą na Alzheimera lub innego rodzaju demencję, serdecznie zapraszamy seniora do nas.

Przeszkolona kadra opiekuńcza

Nad codziennym pobytem osoby starszej czuwać będą wykwalifikowani opiekunowie (uczestnicy CIS). Opiekunki posiadają ukończone szkolenia w zakresie opieki nad osobą starszą oraz kurs pierwszej pomocy. Na bieżąco kształcą się również w zakresie pomocy osobom z demencją poprzez odpowiednio prowadzoną terapię zajęciową oraz dostosowane formy komunikacji z seniorem i jego bliskimi.

Jaki jest koszt korzystania z CAFFE 60+?

Istnieje możliwość skorzystania z oferty Dziennego Klubu Seniora „CAFFE 60+” w formie bezpłatnego dnia próbnego, mającego na celu sprawdzenie, czy osobie starszej odpowiada tego rodzaju pomoc. Podopieczny ponosi wówczas wyłącznie koszt posiłku.

Odpłatność za przebywanie osoby starszej w Dziennym Klubie Seniora „CAFFE 60+” wynosi 2,00 zł za każdą rozpoczętą godzinę pobytu oraz 15,00 zł dziennie za 1 ciepły posiłek (obiad o godzinie 12.00) oraz poczęstunek w trakcie pobytu (kawa, herbata, przekąska).

Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt.

Kontakt:
Centrum Integracji Społecznej w Krośnie
ul. A. Mickiewicza 31
tel. 13 47 43 904/12
instruktor zawodu warsztatu opiekuńczego – Renata Lipińska-Kościółko – 601 328 784

Skip to content