Działalność CIS Krosno

Warsztaty dla uczestników z p. Rafałem Gużkowskim

3 grudnia 2018

We środę 6.06.2018 r. mieliśmy przyjemność gościć u nas p. Rafała Gużkowskiego – scenarzystę i reżysera, człowieka z pasją, ale też z ogromną wrażliwością na potrzeby innych ludzi, o czym świadczy jego bogaty dorobek zawodowy i twórczy.

Pan Rafał Gużkowski jest obecnie Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, ale równocześnie pełni funkcję członka Podkarpackiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej przy ROPS w Rzeszowie i czynnie współpracuje z Podkarpackim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Jaśle, biorąc udział w różnych inicjatywach. Warto dodać, że jest również osobą odznaczoną Złotym Krzyżem Zasługi I stopnia, nadawanym przez Prezydenta RP za zasługi dla państwa lub obywateli, w tym ofiarną działalność publiczną, niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

Prywatnie p. Rafał jest twórcą i reżyserem, który wielokrotnie udowadniał, jak wspaniale można połączyć doświadczenie zawodowe z umiejętnościami i wizją filmową. W jego filmografii znajdziemy liczne filmy krótkometrażowe o charakterze dokumentalnym lub fabularyzowane dokumenty – wymienić należy w tym miejscu film „Nikifor – moje drugie imię”, zrealizowany z udziałem mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu (w którym p. Rafał był wówczas dyrektorem), a także najnowszy film „Wypasiony raj”, który miał swoją premierę w trakcie 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego w tym roku. Film o Nikiforze mieliśmy okazję obejrzeć podczas spotkania.

Pan Rafał spotkał się z naszymi uczestnikami, zachęcał do brania odpowiedzialności i sprawczości w zakresie swojego życia we własne ręce i udowadniał na bazie swoich doświadczń, że mimo najróżniejszych przeciwności losu można osiągać różne cele i spełniać marzenia. Przeprowadził z uczestnikami również warsztatowe zajęcia dotyczące sposobów prezentacji w różnych okolicznościach, wyjaśniał w jaki sposób jesteśmy postrzegani nie tylko z perspektywy filmowej, ale również okiem osób na różnych stanowiskach zawodowych i podpowiadał, jak być przekonującym w kontakcie niewerbalnym np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na koniec przeprowadził sprawdzian świadomości własnych przekazów niewerbalnych i umiejętności ich odczytywania poprzez grę psychologiczną.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za poświęcony czas, wprowadzony dobry nastrój, żywe poczucie humoru oraz poruszenie tak wielu tematów, znaczących z perspektywy realizowanych działań w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej.

You Might Also Like

Skip to content